כל מה שרצית לדעת ולא העזת לשאול

המדריך לפריסות מטבח

מטבח קו

בדרך כלל פריסה המתאימה למטבחים קטנים יותר, פריסה פשוטה זו היא חסכונית במקום מבלי לוותר על פונקציונליות. הפריסה מורכבת מארונות המותקנים על קיר בודד, למטבח כולים להיות ארונות עליונים ותחתונים או מדפים מעל ארונות בסיס, מה שיוצר אסתטיקה נקייה.

איך לגרום לפריסת מטבח עם קיר אחד לעבוד:

תחשוב אנכית. יש לך מעט רוחב לעבוד איתו, אז לעלות הארונות שלך הכי גבוה שאפשר יעזור ליצור שטח אחסון נוסף. בעוד שמשולש העבודה המסורתי אינו אפשרי במטבח בעל קיר אחד, נסו לשים את המקרר שלכם בקצה אחד, תנור וכיריים באמצע ואת הכיור בקצה השני. אם הארונות שלכם לא עולים עד התקרה, נצלו את החלל שמעליהם על ידי אחסון חפצים בשימוש פחות. לחלופין, אתה יכול להשתמש בחלל זה כאזור תצוגה כדי לחזק את נושא המטבח שלך.

מטבח גלריה

עם שימוש חסכוני מאוד בארונות, מטבח הגלריה מורכב משתי שורות של ארונות הניצבות זו מול זו, ויוצרים ביניהן מעבר פנימי או גלריה. על ידי ביטול הצורך בארונות פינתיים, פריסה מסוג זה משתמשת בכל מילימטר של שטח ללא בזבוז. העיצוב הלא מסובך הזה, אומר שיש פחות גאדג’טים מיוחדים הדרושים, מה שהופך זאת גם לאופציה חסכונית.

איך לגרום לפריסת גלריה לעבוד:

עם שורת ארונות נוספת, מטבח הגלריה מציע כבר יותר גמישות בכל הנוגע לשטח אחסון. במיוחד עבור משפחות גדולות יותר או מטבחים מרובי בישול, חשוב שיהיו אזורי העבודה לאורך רק אחד מהקירות, לא בשניהם. זה יעזור לך להימנע מתנועה דרך משולש העבודה ולבטל את הסיכון לפציעה.

מטבח בצורת ר’

אפשרות פריסה מעשית למטבחים קטנים וגדולים, למטבח בצורת ח’ יש ארונות לאורך שני קירות מאונכים. למרות שהפינה מחייבת כמה פתרונות ארונות חכמים כדי להפוך אותה לפרקטית, העיצוב הפתוח של המטבח בצורת ח’ מציע גמישות רבה במיקום מכשירי החשמל ואזורי העבודה. בעוד שאתה יכול להחזיק את רגלי ה-ח’ כל עוד המקום מאפשר, עדיף לשמור אותו על פחות מ-4.5 מ’ לנוחות השימוש.

איך לגרום לפריסת ר’ לעבוד:

היכן שהמקום מאפשר, הפק את המרב מהפינה על ידי פתרון למדפים נשלפים או מנגנון דומה אחר. כך לא תאבד את החלל היקר שבדרך כלל הולך לאיבוד בפינה, ותרוויח נכס עצום למטבח שלכם. עם מטבח בצורת ר’, אולי אפילו תוכל ליצור פינת בר קטנה בפינה הנגדית, ולהגדיל עוד יותר את ההנאה של המשפחה שלך מהחדר.

מטבח בצורת ח’

פריסה נהדרת למטבחים גדולים יותר, המטבח בצורת ח’ מורכב מארונות לאורך שלושה קירות סמוכים. סוג זה של פריסה מספק שפע של אחסון אבל יכול להרגיש סגור אם יש ארונות עליונים על כל שלושת הקירות. כדי להימנע מכך, בחרו ארונות עליונים או BuildIn לאורך קיר אחד או שניים בלבד. המטבח בצורת ח’ מאפשר זרימת עבודה נהדרת ומספר משתמשים בו זמנית.

איך לגרום לפריסת ח’ לעבוד:

שמור על אזורי חלונות פתוחים ולא מבולגנים במטבח בצורת ח’. סוג זה של פריסת מטבח מספק את ההזדמנות המושלמת למשולש עבודה ללא הפרעה, אז נצלו את החלל בצורה הטובה ביותר על ידי כך שאזורי העבודה נמצאים בקצה הנגדי של הכניסה למטבח.

מטבח עם אי

בחירה פופולרית מאוד בבתים בחלל פתוח, מטבח האי מספק משטח עבודה גדול או אזור אחסון באמצע המטבח. האי יכול לשלב משטח בישול, משטח עבודה ובר או מקרר יין. זה יכול לשמש גם כאזור הכנה פשוט או להנאה מארוחות משפחתיות. בעוד שהמטבח צריך להיות גדול מספיק כדי לשלב אי, המיקום שלו הוא דרך מצוינת ליצור זרימת תנועה טבעית באזור.

איך לגרום לפריסת אי לעבוד:

נצלו את האי כאזור עבודה וחברה בו בני משפחה וחברים יכולים לתקשר בזמן הכנת הארוחות. בגלל מיקומו במרכז המטבח, זהו מקום מצוין להתקנת תאורה דקורטיבית בולטת שיכולה לשמש גם כתאורת משימה.

מטבח עם חצי אי/ מטבח עם בר

חצי האי קשור למטבח האי ומשלב דלפק מטבח הבולט מקיר או ארון. זהו פתרון נהדר המציע את היתרונות של אי למטבח שבו המקום אינו מאפשר התקנת אי עצמאי. ניתן להשתמש בחצי האי להכנת אוכל, אכילה או משימות אחרות בזמן שהטבח עסוק בהכנת הארוחה.

איך לגרום לפריסת חצי אי לעבוד:

כמו במטבח האי, חצי האי מציע הזדמנות מצוינת לאינטראקציה במהלך הכנת הארוחה. זהו פתרון מצוין למטבח סגור קטן, שבו ניתן להסיר קיר כדי לפתוח את השטח מבלי לוותר על שטח האחסון.

אולי יעניין אותך גם:
הנחיות בסיסיות לעיצוב מטבח – ארגונומיה ובטיחות

המדריך המלא לתכנון מטבח

עדי מור

עדי מור

בעלת סטודיו לעיצוב פנים והדמיות תחת מימד מור

מאמרים חדשים
מאמרים פופולאריים
רשתות חברתיות