כל מה שרצית לדעת ולא העזת לשאול

הנחיות בסיסיות לעיצוב מטבחים – ארגונומיה ובטיחות

המטבח הוא הלב של כל בית. הוא המקום שבו מתקיימות פעילויות ביתיות חשובות רבות, כולל בישול, אכילה, אירוח וגם שיחות ואפילו הכנת שיעורי בית. בין אם המטבח שלך חדש או שאתה משפצים מטבח קיים, עם כל כך הרבה פעולה במקום אחד, הכרחי שפריסת המטבח שלכם תהיה פונקציונלית, נוחה ומושכת. כדי ליצור את המטבח הטוב ביותר עבורך ועבור משפחתך. מכיוון שהמטבח הוא בדרך כלל החדר היקר והמאתגר ביותר לבנייה או שיפוץ, אתה רוצה לוודא שיש לך את כל הידע הדרוש כדי להחליט את ההחלטות הנכונות ולהמנע מטעויות.

לוודא שפריסת עיצוב המטבח שלך תתאים לצרכים היומיומיים שלך דורשת יותר מאשר רק בחירת גימורים ומכשירי חשמל יפים. תצטרכו גם לקבל החלטות עיצוב חכמות שיוצרות מרחב בטוח ונגיש. פריסת מכשירי החשמל, אזורי האחסון, עבודות החשמל והאינסטלציה, מעבירים ועוד יכולה להיות מסובכת. כדי לעזור לך עם המרכיבים המרכזיים של התוכנית לעיצוב מטבחים, הכנו כמה הנחיות תכנון בסיסיות, כולל מידות חובה ושיקולי בטיחות. מדריך תכנון זה יציג בפניכם את היסודות של עיצוב מטבחים ויעזור לכם לקבל החלטות עיצוב חכמות עבור המרכיבים המרכזיים של המטבח. עיין בטיפים אלה בעת בניית מטבח החלומות שלך כדי להבטיח שהוא יהיה בטוח ופונקציונלי ככל האפשר.

אחד החלקים הקשים ביותר בעיצוב מטבח הוא להבין את הלוגיסטיקה של לאן הכל ילך. הדף הנקי של מטבח חדש יכול להיות מהמם. בשיפוץ, המגבלות עשויות לכלול גודל תחום מראש ומיקום צנרת קיימת (העברת צנרת בדרך כלל כרוכה בתוספת תשלום). כדי להתחיל לעצב את המטבח שלך, וודא שיש בידך מידות מדויקות של החלל המתוכנן למטבח, ולאחר מכן הצב את האלמנטים הבסיסיים באמצעות ההנחיות הבאות.

פתחים ומעברים

כל פתח למטבח חייב להיות ברוחב של 80 ס”מ לפחות. במידה ובמטבח יש דלתות, כאשר הן פתוחות לא צריכות להפריע למכשירי חשמל, ארונות או דלתות אחרות.
במטבח קטן, התקינו את הדלתות כך שהן נפתחות החוצה, ולא פנימה. 

מעברים למטבח צריכים להיות ברוחב של לפחות 90 ס”מ. באזורי עבודה, המעברים צריכים להיות ברוחב של לפחות 105 ס”מ עבור טבח אחד או 120 עבור טבחים מרובים.

משולש עבודה

משולש העבודה נוצר בשנות ה-20 של המאה ה-קודמת כאחד מדדי היעילות הראשונים במטבח מגורים. זהו רעיון עיצובי חשוב המשפר את הפונקציונליות של המטבח על ידי צמצום מרחק ההליכה בין הכיור, המקרר ומשטח הבישול העיקרי.
לנוחות ובטיחות אלה הן הנחות היסוד שאתם צריכים להכיר במשולש עבודה (שימו לב שהמידות בהנחיות הן במטרים ולא בס”מ):

  • סכום שלושת הצלעות לא צריך להיות יותר מ-8 מטר
  • כל צלע של המשולש צריכה להיות בין בין 1.2 ל-2.7 מטר.
  • אם שני אנשים או יותר מבשלים בו זמנית, תכנן משולשים לכל טבח. משולשים אלה עשויים לחלוק רגל אחת, אך הם לא צריכים לחצות זה את זה.
  • נסו להימנע מכך ממעברים מרכזיים החוצים את המשולש.

כיור ומדיח כלים

השאירו משטח עבודה משני צדי הכיור, לפחות 60 ס”מ בצד אחד ולפחות 45 ס”מ בצד השני. 

במטבחים קטנים, ניתן להשיג זאת עם עגלת דלפק למטבח מתגלגלת. 

אם למטבח שלך יהיה כיור משני, אפשר לפחות 8 ס”מ של משטח בצד אחד ו-45 ס”מ בצד השני. 

התקן את הקצה הקרוב ביותר של מדיח הכלים בטווח של לא יותר מ-60 ס”מ מהקצה הקרוב ביותר של כיור, יש לוודא הכנה למדיח בטרם תתחילו בשיפוץ או בבניה. כמו כן, השאר לפחות 55 ס”מ בין המדיח לכל מכשירי חשמל, ארונות או מכשולים אחרים סמוכים.

משטחי עבודה

מעצבים ממליצים למטבח לכלול לפחות 4 מטר של משטח עבודה שמיש, הטווח לחישוב כולל גם איים. עומקו של המשטח לפחות 60 ס”מ ויש לו לפחות 40 ס”מ של מרווח מעל. 

מומלץ לכלול לפחות טווח ברוחב של 60 ס” מ של משטח ליד הכיור לעבודות הכנה. 

תכנן משטח עבודה של לפחות 40 ס”מ לצד הידית של המקרר, במקרר עם שתי דלתות רצוי להשאיר 40 ס”מ מכל צד. אם אין מקום לצד המקרר ניתן לתכנן משטח ממול במרחק של לא יותר מ-120 ס”מ. 

השאירו 40 ס”מ מכל צד של הכיירים, עבור מטבח שהכיירים נמצאים על אי או דלפק נפרד כדאי להשאיר מרווח של 20 ס”מ מקצה הכיירים העליונים לקצה האי. 

כאשר אזורי השיש הללו חופפים, קח את הקווים המנחים הגדול מבין השניים והוסף 30 ס”מ.

מקומות ישיבה

כאשר משטח עבודה או אי משמש כפינת ישיבה, יש לתכנן מרווח של 60-70 ס”מ לרוחב לכל סועד.
תכנן גם מרווח לברכיים:

  • עומק 45 ס”מ עבור פינות ישיבה בגובה של 75 ס”מ.
  • עומק 38 ס”מ עבור פינות ישיבה בגובה של 90 ס”מ.
  • עומק 30 ס”מ עבור פינות ישיבה בגובה של 110 ס”מ.

אפשר מרווח של 90 ס”מ מאחורי כיסאות או שרפרפים, נמדד מקצה הדלפק/שולחן ועד לקיר או למכשול. אם יש מעבר מאחורי אזור הישיבה השאירו מעבר של 110-150 ס”מ.

מכשירי חשמל

במטבח חייב להיות לפחות אור אחד שנשלט באמצעות מתג קיר, כשהמתג ממוקם בכניסה. 

לפחות 8 אחוז מסך השטחים הרבועים של המטבח חייבים להיות מתחת לחלונות. 

המיקום האידיאלי למיקרו הוא 10 ס”מ מתחת לגובה הכתפיים, יש להקפיד על הנחיות היצרן לגבי איוורור כאשר ממקמים את המיקרו.תכנן משטח של לפחות 40 ס”מ, מתחת או ליד תנור המיקרוגל  – כדי להניח דברים שיוצאים או נכנסים אליו.

גם מול תנור האפייה לתכנן משטי של לפחות 40 ס”מ ליד התנור או מולו במרחק של לא יותר מ-120 ס”מ.

נושאי בטיחות שיש לקחת בחשבון בעיצוב מטבחים

לתכנון המטבח יש פוטנציאל לגרום לפציעות מזיקות או אפילו קטלניות עם סכנה של שריפות, כוויה, חתכים ונפילות. 

הגן על המשפחה שלך על ידי שמירה על מטף כיבוי גלוי, נגיש בקלות והרחק מציוד בישול. יש לוודא שהמטף מדורג לשריפות בדרגה B, לבדוק את הציוד לפחות כל חצי שנה ולוודא שכל בני המשפחה יודעים כיצד להשתמש בו.

אל תניח משטח בישול מתחת לחלון, ולעולם אל תשתמש בפתרונות הצללה דליקים מעל כיריים או תנור. כמו כן, בחרו פינות מעוגלות לקצה המשטחים, שהן בטוחות יותר מפינות חדים חדים.

אולי יעניין אותך גם:
הנחיות בסיסיות לעיצוב מטבח – ארגונומיה ובטיחות

המדריך המלא לתכנון מטבח

עדי מור

עדי מור

בעלת סטודיו לעיצוב פנים והדמיות תחת מימד מור

מאמרים חדשים
מאמרים פופולאריים
רשתות חברתיות