כל מה שרצית לדעת ולא העזת לשאול

עיצוב פנים לדירות קטנות : 10 טיפים שיעזרו לכם למקסם את הדירה

כשאתה גר בבית קטן או דירה, קשה לסדר ולהתאים את כל מה שאתה צריך בתוך הדירה. לנסות להתאים את הכל וגם לגרום לבית להיראות חמוד הוא אתגר גדול עוד יותר, אבל זה מה שהופך עיצוב פנים לדירה קטנה לכל כך מהנה: למצוא פתרונות חכמים למכשולים האלה הופך את זה למשתלם יותר בסופו של דבר. בין אם אתם גרים בדירת סטודיו או רוצים להפיק יותר מחדר זעיר בבית קטן, הרעיונות האלה לעיצוב חלל קטן יגרמו לו להרגיש הרבה יותר גדול תוך שמירה על סגנון ייחודי בשילוב טעם אישי.

#1 שלבו חומרים מבריקים

בחרו בקירות לכה לבנה ובאריחים מבריקים. החומרים הבוהקים הם מחזירי אור וייצרו את אותו אפקט מקסום שיוצרת מראה, הפיכת החלל למואר יותר ומאוורר יותר.

עיצוב דירה קטנה לאמא חד הורית בשילוב זכוכית במטבח ליצירת אפקט השתקפות | סטודיו מור – עדי מור הרשי

#2 בחרו דלתות הזזה

דלתות הזזה, במיוחד כאלה עם חלונות זכוכית מאפשרות לאור לזרום בין החללים המשותפים, תוך יצירת הפרדה. ואפילו יותר טוב, הם מחליקים ישר לתוך הקיר כאשר הם לא בשימוש, תופסים הרבה פחות מקום מאשר דלתות רגילות. להוספת עניין אפשר להשתמש בזכוכיות מעוצבות כמו זכוכיות סבתא.

#3 צמצמו את שולחן האוכל שלכם

השתמשו בשולחן אוכל עגול או קנסולה קטנשולחנות עגולים קטנים אינם מיועדים רק לפינות ארוחת בוקר במרפסת או בבית קפה. עזבו את שולחן האוכל הענק ותן לעצמך קצת מקום נוסף בעיצוב הדירה הקטנה על ידי בחירה בשולחן אוכל קטן ועגול במקום זאת.

#4 הביעו את עצמכם בכל מקום אפשרי

כן, אפילו על המקרר. המקרר שלך ומכשירים מגושמים אחרים יכול להיות ביטוי לעצמכם והפיכתם למגושמים פחות. מכיוון שיש מקום מוגבל לתוספות ופחות מקום לאספנות של חפצים ודקורציה, עיצוב פנים בדירה קטנה מנצל כל שטח כדי להביע טעם אישי של בעל הבית. אפשר להפוך מקרר רגיל להזדמנות עיצובית על ידי הלבשתו בטפט.

#5 ותרו על מעמד לטלויזיה

קונסולת מדיה מה שנקרא במחוזותינו מזנון או כוננית טלויזיה,  היא בזבוז החלל הגדול ביותר בעיצוב פנים של סלון קטן. התקינו את הטלוויזיה על הקיר ותחזיר לך את שטח הרצפה הדרוש. את הממיר ניתן לשים על מדף קטן מעל הטלויזיה ואפילו להציע אותו מאחורי הטלויזיה עצמה.

#6 תקפיד כפול

בחרו ריהוט שיכולים לשרת מספר פומקציות. לדוגמא מצא שולחן שיכול לתפקד כשולחן עבודה ושולחן אוכל, או השתמשו בספה נפתחתשיכולה לשמש כמיטת אורחים, או קנה קוביות המשמשות כשולחן קפה ומושבי בונוס כאשר האורחים מגיעים.

#7 מראה מראה שעל הקיר

זה הטריק העיצובי העתיק ביותר בספר: מראות יגרמו לחלל שלך להרגיש גדול יותר, קל יותר ואוורירי יותר. ומראה שהיא טיפה קמורה זה גם כיפי כזה מוסיף הרבה אישיות מבלי לתפוס המון מקום.

#8 שולחן כתיבה מתקפל

חושבים שאין לכם מקום למשרד? תחשcu שוב. שולחן כתיבה צמוד על הקיר תופס הרבה פחות מקום – ותוכלו אפילו להרכיב מעליו מדפים עבור שטח אחסון גדול עוד יותר. כדי לחסוף עוד טיפה מקום השתמשו בשולחן כתיבה מתקפל.

#9 פתרונות ישיבה חכמים

בחרו בפתרונות ישיבה חכמים שיכולים להערם או להתקפל ולהיות קומפקטים במיוחד כך שתוכלו לאחסן אותם בזמן שהאורחים לא נמצאים. 

#10 השתמשו בריהוט גדול (ובפחות ריהוט)

זה אולי מרגיש מנוגד לאינטואיציה, אבל עיצוב של דירה קטנה בשילוב של ריהוט בקנה מידה גדול בלבד (ולא תערובת של רהיטים בגודל חפצפון) יכול למעשה לגרום לזה להרגיש מפואר יותר. תתנגדו לדחף לדחוף את כל הרהיטים שלכם אל הקירות. אם אתה יוצר חלל מאחורי הרהיטים, זה גורם לחדר להיראות רחב יותר ממה שהוא באמת.

עדי מור

עדי מור

בעלת סטודיו לעיצוב פנים והדמיות תחת מימד מור

מאמרים חדשים
מאמרים פופולאריים
רשתות חברתיות