כל מה שרצית לדעת ולא העזת לשאול

עיצוב פנים מודרני

רקע

כבר מההתחלה חשוב להדגיש, כי עיצוב פנים מודרני ועיצוב פנים עכשווי הם שני סגנונות עיצוב שונים. עיצוב פנים עכשווי מערבב כמה סגנונות מתקופות שונות, בעוד עיצוב פנים מודרני התפתח בתקופה ספציפית – בשלהי שנות ה-20 במאה הקודמת והוא עשה קאמבק לאחר מאה . מקורו הסגנון באדריכלות הגרמנית והסקנדינבית. 

עיצוב פנים מודרני
עיצוב פנים מודרני בשילוב גוונים כחולים | עיצוב: סטודיו מור – עדי מור

קווי יסוד בסיסיים

עיצוב פנים מודרני מוגדר כעיצוב פנים בעל קווים נקיים וישרים, עם סכמת צבעים בסיסית, המעניק תחושה של פשטות בכל אלמנט, כולל ריהוט. האווירה היא מזמינה, אלמנטים נקיים בודדים, שימוש בזכוכית מתכת ובטון.

הגיון ופונקציונאליות

עיקרי העיצוב המודרני מדבר על הגיון ופרקטיות ופרטי הסטיילינג (כגון ציורים ופסלים) נבחרים בהתאם. הפוקוס של העיצוב הוא על פונקציונאליות ולא על הצורה.

קווים ישרים

הרעיון המרכזי בעיצוב פנים מודרני זה ליצור קווים פשוטים ונקיים וללא קישוטים מיותרים, ולכן המילה המתארת אותו פעמים רבות זה ליטוש. מכיוון שהצורה עוקבת אחר הפונקציה, כל מה שמשתמשים בו בבית מודרני מכוון מטרה מעשית.

לוח השראה עיצוב פנים מודרני

צבעים

שחור ולבן הם הצבעים הדומיננטיים בסקלת הצבעים, גוונים שונים של אפורים, ולעיתים מעט גוונים דהויים של כחול, אדום או צבעי בסיס אחרים כל אלה יוצרים מראה מונוכרומטי.

תאורה

על מנת לתת לבית חמימות ותחושה מזמינה, גם בתוך פלטת הצבעים המונוכרמוטית, יש שימוש רב בתאורה. ישנה הפרדה בסוגי התאורה בין אזורי העבודה בה יש שימוש באור חזק וישיר, תאורת אווירה או תאורה המדגישה אלמנט חשוב בחלל (תמונה, פסל, רהיט וכו’) יהיו תאורות חמות יותר עם הלומות רכות. 

גופי התאורה ברובם מוסתרים או בעלי קווים נקיים וישרים.

חומרים

בעיצוב המודרני יש שימוש רב בחומרים של זכוכית ומתכת, שנחשבים חומרים הנותנים תחושה קרירה. כדי ליצור אווירה יותר חמה יש שימוש באלמנטים של עץ אם ברצפה כפרקט או בריהוט. 

עיצוב סלון מודרני

חלל הציבורי (סלון מטבח ופינת האוכל) מעוצב באופן מינימליסטי עם חלל כמה שיותר פתוח ומרווח. הוא מתמקד בגוש צבע של צבע בסיס אחד עם אמנות מודרנית בעלת צבעים קונסטרקטים. הריהוט הוא פונקציונאלי ופשוט עם קווים נקיים. אור טבעי משחק תפקיד משמעותי בבית מודרני, בעוד אלומות אור ממוקדות מאירים אלמנטים ספציפיים, פונקציות אדריכלות, אומנות וכו’.

עדי מור

עדי מור

בעלת סטודיו לעיצוב פנים והדמיות תחת מימד מור

מאמרים חדשים
מאמרים פופולאריים
רשתות חברתיות