כל מה שרצית לדעת ולא העזת לשאול

עיצוב פנים מינימליסטי

ואיך להתאים אותו לבית שלכם

עיצוב בית מינימליסטי בשילוב עץ | עיצוב ותכנון: סטודיו מור

לאחר שהטביע את חותמו על סצנת העיצוב והפך לזרם מרכזי בסגנונות של עיצוב הפנים בבית בתחילת שנות ה -90, עיצוב פנים מודרני מינימליסטי, הפך למסלול פשוט ליצירת בית חם ומלוטש, ששווה להשקיע בו כסגנון עיצוב פנים שלעולם לא יוצא מהאופנה, הודות לגישות מעשיות מתוכננות היטב.

סגנון עיצוב הפנים הזה, מדגיש מינימליזם בכל ההיבטים של עיצוב פנים, החל מריהוט פשוט ועד לוחות צבע ניטרליים, ועד אביזרים פונקציונליים אך לא מצועצעים. הכל יעיל, פשוט והכרחי. בלי הגזמות.

אבל מה בעצם המשמעות של עיצוב פנים מינימליסטי ואיך שולטים בבטחון במראה ושומרים עליו מינימליסטי?

כדי לקבל השראה, אנו חולקים טכניקות חיוניות לעבודה בעיצוב מינימליסטי כסגנון עיצוב הפנים הטוב ביותר לחיי היומיום. מרעיונות מבריקים לקישוט מינימליסטי, הנה כל מה שאתה צריך לדעת.

 אז מה זה בעצם עיצוב פנים מודרני מינימליסטי?

המנטרה העיקרית של עיצוב הבית המינימליסטי היא להקפיד על הפשטות לאורך הזמן. שמור על זה, הקטן את העיצוב, וחייה לפי “פחות זה יותר” ו”הכל אלמנט צריך מקום וסיבה “.

חשבו על קווים נקיים ומודרניים, עריכה הדוקה, פלטת צבעים תמציתית וצלליות מעוותות, אך אל תימנעו מיצירת בית מינימליסטי מרובד, חם, עשיר ומזמין עם תפאורה דמוית גלריה מחדר לחדר. אחרי הכל – בית זהו מקום של נחמה ומפלט.

מה הופך את עיצוב הפנים המנימליסטי לסגנון עיצוב פנים נפוץ

המנטרה העיקרית של עיצוב בית מינימליסטי: פחות זה יותר

איך ליצור בית בסגנון מינימליסטי?


חדרים מינימליסטיים הם דרך נהדרת לגרום לחללים קטנים להראות גדולים יותר.

עיצוב פנים מנימליסטי כמעט אף פעם לא יוצא מהאופנה כאשר הוא מיושם כהלכה.

היות ועיצוב פנים מנימליסטי עוסק ביופי, זיקוק ובחינה מדוקדקת על הסביבה והחפצים השונים שבה, ניתן לחסוך בהכנסת יותר מדי ריהוט וחפצים שפשוט אין בהם צורך.

עיצוב פנים מנימליסטי הוא בר השגה וקל לחיבור כל החלקים יחד כדי שיתאימו לטעמך, בניגוד לסגנונות עיצוב שונים שמגיעים עם משתנים שונים וקשה יותר לשלב יחד ללא נסיון מקצועי.

לוח השראה לעיצוב פנים מינימליסטי

פלטת הצבעים

החל מנווה מדבר מנחם של חדר שינה מינימליסטי ועד לאזורים משותפים הכוללים פשטות עזה, היצמד לשלושה צבעים עיקריים, הרחקוים זה מזה רק בכמה גוונים, לקבלת עקביות חלקה ועריכה הדוקה.

על ידי יצירת לוח תמציתי, תהיה לך תחושת כיוון טובה יותר ביצירת בית מינימליסטי מודרני וערוך היטב המושתת על נייטרלים שקל לעבוד איתם כולל לבנים, קרמים, שחורים ואפורים.

ריהוט מנימליטסי | White Minimalist Furniture by Ronald Knol

ריהוט מינימליסטי

כדי ליצור עיצוב פנים מינימליסטי מהפנט על ידי מבחר מחושב ושקול של ריהוט כדי ליצור חלל מאוזן היטב שאף אחד לא ירצה לעזוב. השקיעו באיכות הביצוע בעיצוב הבית המינימליסטי כדי להפיק את המרב עבור התקציב שלכם, ומכיוון שזו גישה פשוטה לחלוטין לעיצוב פנים, כל מה שאתם אתם צריכים, הוא שכל פריט יעמוד בפני עצמו מבלי למשוך תשומת לב שלילית בגלל בנייה ירודה או חומרים באיכות נמוכה.

המנעו מבחירת פריטים טרנדיים שמהר מאד יימאסו או יצאו מהאופנה, ובחרו פריטיים קלאסיים שיעמדו במבחן הזמן, שכן האתגר בעיצוב החדר המינימליסטי, הוא ככל שיש לך מעט פריטים שלעבוד איתו, כך יהפוך כל פריט לפריט חיוני שמביא את הכל ונבחר בקפידה.

טקסטיל מינימליסטי

כל בית בעיצוב מינימליסטי צריך לכלול מערך של טקסטיל בטונאליות שמתאימה לסכמת הצבעים הניטרליים של הבית, כדי ליצור מראה חזותי שקט, ותחושה של חמימות ועושר. דמיינו איך הסלון המנימליסטי שלמעלה עשוי להיות דליל, ללא השימוש בטקסטיל עם הדפס גיאומטרי כדי למשוך את העין ולהעניק תחושה מזמינה.

ליצירת טעם אישי בעיצוב פנים מינימליסטי, יש להצמד לסקלת הצבעים וצור גיוון מפתיע עם פרוות, עורות וטקסטיל עם מרקם לתוספת עניין. כשזה מגיע להדפסים ודפוסים מינימליסטיים, בחרו בתוספות גרפיות בסכמות צבעים תמציתית עם שפע של מרחב שלילי כדי לשמור על המראה קליל וללא רעש.

עיצוב בית מינימליסטי
עיצוב חדר שינה מינימליסטי
חדר שינה מינימליסטי בשילוב בדים בצבעים ניטרליים בעלי טקסטורה מפתיעה
עדי מור

עדי מור

בעלת סטודיו לעיצוב פנים והדמיות תחת מימד מור

מאמרים חדשים
מאמרים פופולאריים
רשתות חברתיות