כל מה שרצית לדעת ולא העזת לשאול

עיצוב פנים עכשווי

עיצוב פנים עכשווי

עיצוב פנים עכשווי הוא סגנון עיצוב שמתייחס למה שטרנדי ואופנתי עכשיו, ממש ברגע זה בעודכם קוראים את הכתבה. לכן הוא סגנון העיצוב הגמיש ביותר,עיצוב פנים עכשווי שהיה עכשווי בשנת 2010 לא בהכרח רלוונטי היום.

עיצוב פנים עכשווי, צבעים רכים ונייטרלים עם שימוש בכסאות כחולים ככתמי צבע. עיצוב סטודיו מור

 ההבדל בין עיצוב פנים עכשווי לעיצוב פנים מודרני

עיצוב פנים מודרני ועיצוב פנים עכשווי, הם שני סגנונות עיצוב שנוהגים לבלבל בינהם. עיצוב פנים עכשווי שונה מעיצוב פנים מודרני היות והוא מתאר סגנון עיצוב המבוסס על הטרנדים העכשווים ומושפע מהמגמות המעסיקות את החברה המודרנית.

ההבדל העיקרי שמפריד בין סגנון העיצוב המודרני לבין העכשווי, הוא שעיצוב פנים מודרני הוא פרשנות ישירה של מגמת העיצוב שהתחילה באמצע שנות ה-20 של המאה הקודמת. עיצוב פנים עכשווי לעומת זאת, הוא יותר גמיש, ויכול לייצג יותר את המגמות העכשוויות ולא להצמד דווקא לסגנון מסויים. לדוגמא, עיצוב פנים עכשווי יכול להכיל קווים עגולים, בעוד עיצוב מודרני מכיל קווים ישרים. קווים ומבנה

האלמנטים הבסיסיים של העיצוב העכשווי הם פשטות, קווים נקים (אם כי לא בהכרח ישרים), תחכום עדין, ושימוש במרקמים וטקסטורות. עיצוב עכשווי משלב בצורה הרמונית אלמנטים קלאסיים ונצחיים עם יצירות מודרניות. קצת כמו שילוב בין שמלה קלאסית ותכשיט עכשווי.

בעוד כעת סגנון עיצוב הפנים רטרו לשנות ה-50 הוא הסגנון הטרנדי כעת, עיצוב פנים עכשווי שואל ממנו אלמנטים רבים, עם זאת האלמנטים, הצבעים והקווים מתאפיינים בקומפוזיציות עדינות יותר שמפנות מקום לפינוק ויזואלי לא פחות מאשר יעילות פונקציונלית. החללים בעיצוב עכשווי אינם קרים או פורמאליים מדי, אלה חללים חמימים ונעימים שהם הרבה יותר זורמים אינסטינקטיביים ביצירתם.

עיצוב עכשווי עיצוב פנים עכשווי. צבעים ניטרליים ושימוש בטקסטורות. עיצוב סטודיו מור

העקרונות של עיצוב פנים עכשווי

עיצוב נקי

העקרון הבסיסי הוא “פחות או יותר”. 

החוק מספר אחד כאן הוא “פחות הוא יותר”. לכן, חשוב לזכור לא להעמיס את הבית העכשווי באוספים של יותר מדי פריטים. גישה זו תאפשר לכל הרהיטים והאביזרים העכשוויים שלך לא רק לנשום אלא גם להתבלט. לשם המחשה, עיצוב עכשווי מתאפיין בקווים נקיים ומשטחים חלקים ללא פרטים מורכבים. לכן, עמדו בפיתוי לקשט את המשטחים שלכם בתמונות במסגרות, קישוטים או בלגן אחר: במקום זאת, כמה קישוטים שנבחרו היטב ישפיעו ביותר בביתכם העכשווי.

צורות ותבניות גיאומטריות

מראה חיים עכשווי הוא עולם רחוק מהחללים המעוטרים. מכיוון שצורות עכשוויות הן אחד המרכיבים הבסיסיים של עיצוב עכשווי, זהו אחד המרכיבים המייחדים סגנון עיצוב זה מאחרים. לשם הבהרה, פנים אלה כוללים לעתים קרובות תערובת של קווים ישרים ומעוגלים באלגנטיות, פשוטים ככל האפשר. לכן, כשזה מגיע לבחירת ריהוט, חפשו צורות גיאומטריות חלקות, פשוטות ונקודות כדי ללכוד את מהות עיצוב הפנים העכשווי.

לוח השראה לעיצוב פנים עכשווי

ניגודי צבעים

גוונים ניטרליים וטבעיים שולטים בפלטת עיצוב הפנים העכשווי. לכן, אם השאיפה היא להפוך את הבית לעיצוב עכשווי שימוש בגוונים של שחורים, לבנים, אפורים וצבעי אדמה רכים צריכים להוות את עיקר העיצוב שלך. עם זאת, בסגנון זה, אפשר ליצור מצב רוח מעניין ותוסס, כדי לעשות זאת צריך להוסיף כתם של גוון מודגש ותוסס בתערובת. כדי להבהיר, רצוי לשחק עם תערובת של בהיר ונועז נגד צבעים בהירים וניטרליים. זה יכול להיות בצורה של צבע או טפט על הקיר, מקבץ של כריות נוי או אפילו יצירות אמנות. 

טקסטורות עדכניות

שימוש בטקסטורות שונות יעזרו להוסיף עניין ויזואלי לחלל. מתכות כמו נירוסטה, ניקל וכרום פופולריות מאוד בעיצוב עכשווי, מכיוון שהן מספקות גימור נקי. בנוסף לכך, שימוש בזכוכית אטומה או נקייה יעשיר את האווירה בבית. בדרך כלל, רצפות בבית בסגנון עכשווי צריכות להיות חשופות וחלקות, באמצעות אריחים (לרב אפורים), או עץ בפרקט. עם זאת, הקירות יכולים להכיל ציור קיר מנוגד ומתוחכם כדי להפוך את החלל לתוסס. אפשר להשתמש בטקסטורות כדי להעניק לבית תחושה מזמינה ורכה על ידי הוספה של כמה מרקמים שונים: כרית מפרווה מלאכותית, זריקת קטיפה או סט וילונות רכים יהוו ניגוד מעניין לשאר המראה.

עיצוב פנים עכשווי

צורות חלקות, נקיות וגיאומטריות חיוניות ליצירות בית בעיצוב פנים עכשווי. לכן, בעיצוב העשווי נעשה שימוש בריהוט עם קווים מוצקים ומוגדרים היטב במקום חתיכות ממולאות מדי או תקופתיות. הכלל העיקרי הוא לשמור על פשטות ללא קישוטים. ריהוט הוא לעתים קרובות שילוב של קווים נקיים ישרים ואלגנטיים. לכן, כדי לייצר מראה עכשיו עליו להיות בסיסי, חשוף ונועז.

תאורה

שימוש בגופי תאורה אינדיווידואליסטיים וייחודיים חשוב מאוד בעיצוב פנים עכשווי. אלמנטים של תאורה אינם משמשים לא רק לפונקצינאליות ושימוש יום יומי אלא גם לצרכים אסתטיים, הם אמירה אמנותית בפנים עכשוויות. ניתן להשתמש בהם גם כדי למשוך תשומת לב לאמנות ואביזרים הממוקמים היטב בחלל באמצעות תאורה שקועה או פסי צבירה. למנורות יש קווים ישרים וגימורים מתכתיים נוצצים כדי לספק אווירה מושלמת ומושחזת..

אומנות בעיצוב פנים עכשווי

חללי פנים עכשוויים עדינים ופשוטים מאוד, מה שהופך אותו למושלם ליצירות אמנות גדולות הנוצצות בצורה הטובה ביותר בעיצומם של הפשטות עם הקווים הנקיים שלהן. תמונות וציורים ממוסגרים בצורה נקייה מאוד. מסגרות בגימור מבריק או שחור מאט, עץ טבעי או מתכת נהדרות ליצירות אמנות. יכולים להיות גם פסלי מתכת יעילים או צילום בשחור לבן יכול להוסיף נופך סגנוני לבית. 

עיצוב פנים עכשווי בשילוב אומנות מודרנית | עיצוב: סטודיו מור – עדי מור הרשי

עיצוב פנים עכשווי תוך כדי שימוש בטקסטורות

לוח השראה לעיצוב פנים עכשווי לסיכום, המאפיינים של עיצוב פנים עכשווי הם רבים. עם זאת, מדובר בעיקר ביצירת חללים עדינים אך מדהימים. זהו עיצוב הפשטות המוחלטת ובכל זאת התחכום המוחלט. עם זאת, אם תעקבו אחר העצות שהזכרנו למעלה, בהחלט תיצרו עיצוב בית עכשווי שאין דומה לו.

עדי מור

עדי מור

בעלת סטודיו לעיצוב פנים והדמיות תחת מימד מור

מאמרים חדשים
מאמרים פופולאריים
רשתות חברתיות