כל מה שרצית לדעת ולא העזת לשאול

עיצוב פנים רטרו שיק

רקע

עיצוב פנים רטרו, הוא סגנון עיצוב שהיה פופלורי באמצע המאה הקודמת ביחד עם ההתעוררות בעולם כולו אחרי מלחמת העולם השניה. מקורו באדריכלים ומעצבים של באוהאוס שהיגרו לאמריקה כתוצאה משינויים כלכליים בגרמניה לאחר מלחמת העולם השנייה.

בדיוק כמו שהיה המגמה כמעט בכל היבט בתרבות ובחיי היום יום באותם ימים, סגנון עיצוב פנים זה היה עיצוב פנים צבעוני שעשה שימוש רב בדוגמאות גיאומטריות. מהקירות, דרך האומנות על הקירות ועד חפצי האומנות. הכל בחלל היה צבעוני. הריהוט אופיין בקווים חדים, והבית התמלא בצמחי פנים.בדרך כלל, עיצוב פנים זה נותן ביטוי לסגנונו של בעל הבית.

עיצוב פנים רטרו שיק, שימוש בעץ טפטים וצבעוניות נועזת. עיצוב: עדי מור הרשי – סטודיו מור

בתקופה זו אנשים הבינו כי בנוסף להפיכת הבית לתפקודי, יש צורך במספיק מרחבים לפעילויות חברתיות בתוך הבית. זו הסיבה שהסגנון מותיר המון שטחים משותפים בכל הבית. סגנון העיצוב מתכתב עם אבני היסוד של הבאהוס באותם ימים, והוא שם משקל גדול בחיזוק קשרים בין אישיים.אם אתה אדם חברתי במיוחד, סגנון הרטרו הוא הסגנון עבורך.

כפי שהיה סמלי לזמנים, לאחר תום מלחמת העולם השנייה, מינימליזם ותועלת היו אבני היסוד של עיצוב הפנים בבית. בית המעוצב בסגנון מודרני של אמצע המאה יש לו תחושה רטרו עם טוויסט רענן. חוסר הזמן והנוחות נמצאים במוקד, מה שהופך אותו לאחד מסגנונות עיצוב הפנים המועדפים ביותר. 

רעיון הליבה של עיצוב פנים רטרו, הוא ליצור בתים כמו אלה המופיעים בסדרת הטלוויזיה Mad Men-זרימה חלקה בין החוץ והפנים של הבית, אלמנטים עיצוביים משלושה עשורים של המאה ה -20 (שנות ה -40 עד שנות ה -60), וטעימה חדשה בסגנון העיצוב של אמצע המאה.

 

עיצוב מודרני רטרו שיק

חומרים

אחת המגמות משמעותית לגבי הריהוט של אמצע המאה היא החומריות הבולטת. העץ שימש בעיקר לריהוט. לאחר מלחמת העולם השנייה, אמנים יישמו חומרים חדשים כמו פלסטיק, דיקט וזכוכית, והעץ נחשף לא רק בריהוט אלא גם על הקירות.

צבעים בהירים

סכמת הצבעים בעיצוב רטרו משלבת בין קירות ניטרליים לבנים וחיוורים אל מול משטחים ואלמנטים צבעוניים ונועזים. מגוון עצום של גוונים, מהניטרלי ועד הנועז, כמו גם השימוש הגרפי בשחור לבן. אל תפחדו להוסיף צבע לעיצוב שלכם.

דפוסים ומרקמים נועזים

לפני עידן אמצע המאה, חללי הפנים היו משעממים ופשוטים. לפיכך, אחת האסתטיקה העיקרית בעיצוב פנים בסגנון רטרו זה היא הדפוסים והמרקמים הנועזים. אל תהססו להשתמש בבדים מעוצבים או כריות מעוצבים שיעניקו לריהוט שלכם מראה מיוחד וייחודי. יתר על כן, אפשר להוסיף אווירה מודרנית על ידי הכללת דמויות מופשטות.

עיצוב פנים רטרו שיק שילוב של טקסטורות וחומרים ליצירת מראה נועז

טבע ומנימליזם

סגנון הרטרו בעיצוב הפנים, מאופיין בקווים מלוטשים וקימורים מושלמים. כאשר מקשטים, הדקורציה וההום סטיילינג הם מוקפדים. תכונה משמעותית נוספת בסגנון עיצוב זה שילוב עם אלמנטים טבעיים כמו אורות וצמחים טבעיים יחד עם צבעי אדמה ועץ חשוף.

ריהוט ואביזרים

עץ הוא החומר המתאים לרהיטים בסגנון זה. החלק הטוב ביותר הוא שהריהוט אפילו לא צריך להתאים זה לזה בדיוק. הריהוט חייב לכלול בדים מודגשים עם דוגמאות גרפיות וקווים נקיים.

הספות והכורסאות נוטות לא להיות מסט אחד, לכן במקום זאת רצוי לבחור לכלול כריות מעוצבות כדי ליצור שפה משותפת.

טיפ מקצועי: אל תשאירו את הריהוט שלכם באותו גובה. רצוי לערבב בין גבהים שונים בחלל.

ניתן לעשות זאת באמצעות הוספת אביזרים מרעננים. בין אם מדובר במנורת אמנות, שעון או יצירות אמנות, תמיד תהיה מודגש כאשר אתה מקשט את חלל הרטרו שלך. יתר על כן, אתה יכול להוסיף נופך מיוחד על ידי יישום עגלת בר שיכולה לתת אווירה מודרנית וגם נוסטלגית.

אומנות

אחד המאפיינים של סגנון הרטרו הוא יצירת אמנות בכל חדר. ציורי אמירה גדולים ונועזים שנועדו להיות מוקד החדר.

דרך נוספת היא להשתמש בגוונים בהירים ותלויים במנורות או במסגרות מראה יצירתיות. אלה הם תכונות נצחיות של סגנון זה ומוסיפים מעט יצירתיות לבית.

תאורה

גופי התאורה בסגנון הרטרו הם תמיד נועזים ויצירתיים.

התאורה נוטה להיות אורות תלויים (בניגוד להדלקות תלויות על הקיר או עכשוויות) בעלות מטרה אמנותית.

שימוש במספר מנורות, ושילוב בין מנורות תקרה, רתצה ושולחן, במטרה ליצור אור טבעי ומזמין.

עדי מור

עדי מור

בעלת סטודיו לעיצוב פנים והדמיות תחת מימד מור

מאמרים חדשים
מאמרים פופולאריים
רשתות חברתיות